Rowerem przez świat!

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Czy są tu fani rowerowi? Zdecydowanie do nich nie należę. Podoba mi się idea rowerów, ale od samej idei do jeżdżenia jest kawałek drogi. Ten wpis powstał dla równowagi – wcześniej pisałam o samochodach, które są bliższe memu sercu a dzisiaj coś dla fanów jednośladów. Takie właśnie było założenie tego bloga – chciałam stworzyć kopalnię inspiracji dla siebie, ale również dla Was. I tak powstał ten tekst. Nie będę dzisiaj poruszać aspektów praktycznych – uśpię swój pragmatyzm i nie dam mu dojść do głosu. Jesteście ciekawi?

◊ Klasyka – siodełko

Rower bez siodełka to cóż, alternatywa dla koneserów.  Dla większości wygodne siodełko to podstawa. Jeżeli jest ono za twarde lub źle wyprofilowane daje się we znaki już po kilkunastu minutach. Przyznam, że chyba nie miałam rowerowego szczęścia i zawsze trafiałam na kiepskie egzemplarze. Może z tego wynika mój ogólny brak chęci do takiego wypoczynku. Jedno jest pewne – kiepskie siodełko to kiepska przyjemność z jazdy. A czy można jakoś sobie pomóc? Myślę, że tak. Nie wiem na ile to poprawia komfort, bo nie jestem znawcą w tej materii – chętnie uzupełnię braki, jeżeli ktoś z Was już tego próbował. Jest kilka opcji, ta mi się po prostu podoba.

Źródło: Pinterest

◊ Koszyk

Świetna sprawa. Praktyczny element, który dodatkowo może ładnie wyglądać. Nic dodać, nic ująć. A do tego nie wymaga wielkiego wysiłku, szybko i przyjemny projekt.

Źródło: Pinterest

◊ Piękne szprychy

Z dzieciństwa pamiętam, że rowery miały na szprychach takie kolorowe plastikowe kulki. Kiedyś to była świetna ozdoba i chyba każdy chciał mieć takie kolorowe szprychy. A dzisiaj… z wiekiem na szczęście gust się zmienia. Taka wersja bardziej przemawia do mojego poczucia estetyki. Choć jest to drobny element sprawia, że rower zyskuje niepowtarzalny styl. Co o tym myślicie? Podoba się Wam?

Źródło: Pinterest

◊ Ozdobne koło

Zastanawiałam się chwilę nad tym projektem. I nie wiem czy poza aspektem estetycznym taki przedmiot może mieć jeszcze jakąś funkcję. W pierwszej kolejności pomyślałam, że może on pełnić rolę błotnika, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się doszłam do wniosku, że jedynie jest ozdobą samą w sobie. I swoją funkcję spełnia świetnie! Przyciąga wzrok i sprawia, że rower jest jedyny w swoim rodzaju.

Źródło: Pinterest

◊ Dodatkowy bagażnik

Świetny pomysł na zwiększenie przestrzeni do przewożenia rzeczy rowerem. Zgadzam się, w tym wypadku, nie zwiększa ładowności diametralnie ale umówmy się  – nie taka jest też jego rola. Każda możliwość jest dobra o ile może nam się do czegoś przydać. Myślicie, że to dobry pomysł?

Źródło: Pinterest

◊ Rower z włóczki

Na koniec ponownie zostawiłam najbardziej zwariowany pomysł. Wydziergany  rower? Aż mnie korci żeby powiedzieć, jakie to niepraktyczne, ale tym razem ugryzę się w język i poczekam na Wasze opinie. Hit czy kit?

Źródło: Pinterest

Ten tekst jest kolejnym dowodem na to, że dzierganie może się nam przydać w każdej dziedzinie życia. Jest to świetna umiejętność, która pozwala na zrobienie czegoś z niczego. A nic tak nie cieszy, jak wytwór własnych rąk. Ciekawa jestem czy się skusicie na jakiś rowerowy projekt. Czekam na komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.