DIY do domu, czyli temat rzeka

Źródło: Ravelry
Źródło: Ravelry
Źródło: Ravelry
brak wzoru

Każdy, kto podobnie jak ja zakochał się w filozofii DIY, doskonale wie, że jedyne, co może nas ograniczać jest nasza własna wyobraźnia. Zwykły motek włóczki można zamienić w rzecz zarówno piękną, jak i praktyczną. Wiem, że nie zawsze do wszystkiego należy podchodzić ze znanym mi pragmatyzmem, bo istnieje sztuka dla sztuki. Ale o tym innym razem. W domu zazwyczaj chcemy otaczać się przedmiotami pięknymi, które także mają jakieś określone zastosowanie. Pomysłów na DIY na druty czy szydełko do domu są miliony (myślę, że nie przesadzam) i nie wpadłam na szalony pomysł, żeby chociaż część z nich zmieścić w jednym wpisie. Zaplanowałam wprowadzenie serii artykułów z tej szerokiej tematyki. Chciałabym, żeby było to spójne i uporządkowane. A od czego dzisiaj zacznę? W sumie od banału, bo od dywanów i dywaników. Jest to część wystroju, na którą często nie zwracamy uwagi. A szkoda. Poniżej moje zestawienie. Dajcie znać, które się Wam najbardziej podobają.

♦ Woodland Fox for Nursery Rug by Deborah O’Leary [szydełko]
Najpiękniejszy dywanik do dziecięcego pokoju. Już oczyma wyobraźni widzę jak bawi się na nim mój Jaś. Autorka zapewnia, że wzór jest prosty i szybki. Zalecana włóczka akrylowa średniej grubości. Jest cudowny!

Źródło: Ravelry

 Piękny i stylowy dywan
Urzekła mnie jego prostota i elegancja. Nie pasuje, co prawda, do każdego wnętrza, ale będzie stanowić mocny akcent, obok którego nie da się przejść obojętnie. Na moje oko wykonany na palcach z grubej włóczki, przez co ma się ochotę siedzieć na nim godzinami.

Źródło: Pinterest (brak wzoru)

♦ Wild Thing Rug by Wool and the Gang [szydełko]
Mogłoby się wydawać, że prosty dywanik. I w zasadzie tak jest, poza tym, że całą robotę robią różne tekstury. Aż mam chęć zanurzyć w nim dłonie i jestem przekonana, że jest przyjemny w dotyku. Mocno ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono przytulne. A do tego kolor złamanej bieli pięknie komponuje się z drewnem. Zalecana włóczka typu super bulky.

Źródło: Ravelry

♦ Rug by Kara Gunza [szydełko]

Prosty wzór pozwala poszaleć w kolorystyce. Ożywi każde wnętrze i przełamie nawet najbardziej nudny wystrój. Dobra propozycja dla początkujących. Jestem przekonana, że jak raz coś takiego zrobicie, to poczujecie frajdę. Szybki projekt i świetny efekt. Polecana gruba włóczka, która nada mu strukturę.

Źródło: Ravelry

♦ Polar Bear Rug by MooeyAndFriends [szydełko]
Nie zawsze musi być poważnie. Może ktoś się skusi na taki projekt? Uważam, że jest śmieszny i z przymrużeniem oka. Idealny do pokoju starszaka. Zwraca uwagę i może stanowić ciekawą alternatywę dla obecnie modnych okrągłych dywaników. Nie da się przejść obok niego, nie uśmiechając się przy tym. Alternatywa dla nudy.

Źródło: Ravelry

♦ Citrus Slice Rug by Lily/Sugar’n Cream [szydełko]
Pozostajemy w klimacie zabawnym. Uroczy dywanik w kształcie plastra pomarańczy zwraca uwagę i wywołuje pozytywne odczucia. Idealnie sprawdzi się w kuchni, bo w końcu gdzie indziej się trzyma pomarańcze. Wszystko się zgadza. Jest to szybki i przyjemny projekt.

Źródło: Ravelry

♦ Dywan modułowy
Piękny dywan złożony z pojedynczych elementów. Jednak, dzięki wykorzystaniu różnych kolorów oraz geometrycznego wzoru, dywan jest bardzo interesujący. Mnie urzekła kolorystyka. Wzbogaci niejedno wnętrze nadając mu stylowy charakter.

Źródło: Pinterest (brak wzoru)

♦ Seashell Carpet by Magic Carpet Studio [szydełko]
Dywan zdecydowanie najbardziej efektowny w tym zestawieniu. Wzór inspirowany muszlą ma w sobie pewną lekkość, a jego pozorna prostota zachwyca. Nie wymaga zdecydowanej kolorystyki, w tym wypadku mocne kolory mogłyby przysłonić piękno wzoru. Będzie ozdobą samą w sobie.

Źródło: Ravelry

♦ Dywan w fale
Nie zawsze dywan wykonany na szydełku czy drutach musi być okrągły. Oto piękny przykład na klasyczny dywan w formie prostokąta. Motyw inspirowany falami jest przyjemny dla oka, a mnie dodatkowo bardzo podoba się taka kolorystyka. W doborze włóczki macie pełną dowolność. Można zaszaleć z kolorystyką, przez co prosty dywan stanie się wyjątkowym elementem wnętrza. Piękno tkwi w prostocie.

Źródło: Pinterest (brak wzoru)

♦ Bargello Rug by Sara Palacios [szydełko]
Na koniec propozycja o zaskakującym kształcie. Świetny pomysł z wykorzystaniem gradientowej włóczki, dzięki czemu uzyskujemy ciekawy efekt. Może zdecydowałabym się na bardziej stonowane kolory w tym konkretnym projekcie, ale wybór należy do Was. Co o nim sądzicie?

Źródło: Ravelry

Wiem, że pomysłów na dywany różnego typu są w Internecie miliony. Serio, miliony. Te dziesięć po prostu uważam za warte uwagi i nie mam zamiaru pisać gigantycznego artykułu, bo przecież kto by to czytał? Ale ciekawa jestem, jakie Wy znaleźliście dywany i które według Was są ciekawe – podzielcie się w komentarzach swoimi inspiracjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.